Start
O szkole
Organizacja
Powitanie
Witamy serdecznie na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Mielżynie.

Misją Naszej szkoły jest:
  1. Dobre przygotowanie uczniów do dalszej edukacji i życia w społeczeństwie obywatelskim i informacyjnym.
  2. Wychowanie w duchu tolerancji i poczucia tożsamości narodowej.
  3. Kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych i prozdrowotnych.
  4. Otaczanie opieką dzieci i uczniów potrzebujących pomocy.
  5. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

Erasmus Plus "Handel" - Pierwsze Spotkanie Międzynarodowe w Arrecife, Hiszpania (Lanzarote)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" ośmioro uczniów oraz trzech opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Mielzynie w dniach od 11.01.do 18.01.2020 wzięło udział w pierwszym Międzynarodowym Spotkaniu poświęconym wzajemnemu uczeniu się w Arrecife, w szkole IES LAS MARETAS, wyspa Lanzarote w Hiszpanii.


Erasmus Plus "Handel" - rozmowa przez Skype
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 18.12.2019 r. uczniowie kl. 8 ze szkoły w Mielżynie rozmawiali z uczniami z Hiszpanii przez Skype. Przeprowadzili ze sobą krótkie rozmowy, następnie śpiewali kolędy.

Erasmus Plus "CLIL" - Pierwsze spotkanie międzynarodowe na Słowacji
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
Ośmioro uczniów naszej szkoły z klas: 6a,5b, 5a wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszym spotkaniu międzynarodowym na Słowacji, w miejscowości Sliać, w ramach projketu Erasmus Plus "CLIL".

Erasmus Plus "Handel" - warsztaty ozdabiania kubków
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by


Dnia 13.12.2019 r. w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" uczniowie kl.: 6b, 7, 8 spotkali się z właścicielami małego przedsiębiorstwa "Mobilny Misz Masz"
i wzięli udział w warsztatach ozdabiania własnych kubków.
Podczas tego spotkana dowiedzieli się, że na założenie firmy i czerpania z niej zysków nie są potrzebne "wielkie" pieniądze tylko dobry pomysł, kreatywność i umiejętność słuchania klientów. W trakcie trwania warsztatów dowiedzieli się jak wykląda krok po kroku proces ozdabiania kubków i każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać wszystkie te etapy, by na końcu otrzymać piękny kubek, samodzielnie zaprojektowany.

Erasmus Plus "Handel" - Kiermasz Bożonarodzeniowy (08.12.2019)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 8.12.2019 r. podczas koncertu Katarzyny Zawady w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas któego uczniowie kl. 8: Aleksandra Zawodna, Jakub Kowalski, Mateusz Lisiak sprzedawali wykonane przez uczniów w ramach projektu Erasmus Plus ozdoby świąteczne.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Gdańska
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 07.12.2019 r. uczniowie klas: 6b, 7, 8 odwiedzili Gdańsk w ramach projektu Erasmus Plus " Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Odwiedzili Port W Gdańsku, Muzeum Żurawia, Bursztynowe Muzeum, Jarmark Bozonarodzeniowy oraz odbyli spacer po Gdańsku z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczyli ciekawe miejsca i poznali ich historię.


Erasmus Plus - "Handel" - Warsztaty bożonarodzeniowe
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by

Uczniowie  w ramach projektu Erasmus Plus "Handel" przygotowują podczas lekcji plastyki oraz warsztatów bożonarodzeniowych pod opieką Pani Eweliny Zawodnej oraz Mariki Wróbel różnorodne ozdoby związane z Bożym Narodzeniem, które następnie będą sprzedawali na Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym w szkole podczas przerw oraz na Koncercie, który odbędzie się 8.12.2019 r.
Uczniowie podczas zajęć - zdjęcia.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Kalisza
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas: 6 b, 7, 8 wzięli udział w wyjeździe do Kalisza. Odwiedzili oni Kaliski Gród Piastów - Rezerwat Archeologiczny - Oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Następnie udali się do Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza. Zwiedzili wystawę, dowiedzieli się czym zajmował się średniowieczny skryba. Po czym podczas warsztatów iluminatorskich mogli wcielić się w jego rolę. Kolejnym punktem był spacer z przewodnikiem. Osoba prowadząca zwracała szczególną uwagę na miejsca w Kaliszu związane z handlem, starymi zawodami, cechami rzemieślniczymi.

Koncert Jesienny

Zapraszamy

8 grudnia 2019 r. o godz.15.00

do szkoły w Mielżynie na

Koncert Jesienny

w wykonaniu

Pani Katarzyny Zawady

Po koncercie zapraszamy na

ciasto i kawę.

ORGANIZATORZY


Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Świdnicy
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo co funded

W dniu 16.11.2019 r. udaliśmy się do Świdnicy w ramach projektu ,,Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy’’. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem o godz. 06:30. Do przejechania mieliśmy ok. 300km.

O godz. 10:30 dojechaliśmy na miejsce i przeszliśmy do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Po muzeum oprowadzał nas pan dr Dobiesław Karst. Pokazał nam m.in.  zachowane fragmenty średniowiecznych kramów kupców świdnickich, dom wagi, wyposażenie starodawnej apteki. Opowiedział o tradycjach handlu w Świdnicy, np. sprzedaży chleba, o słynnym piwie świdnickim. Zobaczyliśmy cały szereg wag, kasy sklepowe. Przewodnik pokazał nam plan budowy Muzeum, stary plan miasta Świdnicy, opowiedział o mennictwie Świdnicy. W tym mieście bito monetę o nazwie “półgroszki świdnickie”. Następnie  z Panem Mariuszem Barcickim zwiedziliśmy rynek, na którym zobaczyć można fontannę z Neptunem, budynki mieszkalne, które zamieszkiwane były przez słowiańskie plemię Ślężan. Cechą charakterystyczną tych kamienic są zdobione sklepienia. Od niego dowiedzieliśmy się, że Książe wrocławski Henryk IV Probus w 1280 r. nadał prawo mili t.j zakaz prowadzenia handlu i rzemiosła w promieniu 1 mili od miasta (ok. 6,5 km przez niezrzeszonych w cechu. Prawa te w istotny sposób wpłynęły na dalszy rozwój Świdnicy. Po śmierci Henryka IV Probusa Świdnica stała się stolicą samodzielnego księstwa. Dalszy rozkwit gospodarczy miasta nastąpił pod rządami jej suwerennych władców: Bolka I Surowego, Bernarda I Bolka II Małego. Szczególnie ten ostatni przyczynił się do rozwojowi Świdnicy, uporządkował m.in. sądownictwo, nadał miastu prawo bicia złotych florenów.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki.


Nowy projekt Erasmus Plus "Handel".
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo co funded
Projekt pt.: "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy” został napisany z troską o uczniów, by ułatwić im wybór dalszej drogi kształcenia, pomóc uwierzyć w siebie, a w długoterminowym efekcie stać się atrakcyjnym na rynku pracy. We wszystkich krajach, z których pochodzą szkoły partnerskie doskonalenia wymaga system doradztwa zawodowego. Uczniowie napotykają na trudności związane z wyborem przyszłego zawodu. Niektórzy z nich pochodzą z ubogich, wielodzietnych rodzin a ponadto uzyskują niezbyt wysokie wyniki nauczania. Uważamy, że razem możemy więcej. Nasza różnorodność pozwoli osiągnąć wyznaczone cele. W swoim gronie posiadamy dwie szkoły będące szkołami eTwinning - z Grecji i Słowacji. Szkoła partnerska z Hiszpanii po raz pierwszy uczestniczy w takich działaniach, ale za to szkolny koordynator jest ambasadorem programu eTwinning. Szkoła z Bułgarii posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów Erasmus+. Nasza szkoła będzie koordynatorem wszystkich działań i zapewni by były zrealizowane na wysokim poziomie. W ten sposób pokażemy uczniom, że warto się uczyć, dążyć do osiągania ambitnych celów, a wybór kolejnej szkoły i zawodu nie musi być trudny. Chcemy by po zrealizowaniu projektu uczniowie potrafili odpowiedzialnie pokierować swoją dalszą drogą kształcenia i stać się atrakcyjnymi na rynku pracy.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców