Start
O szkole
Organizacja
Powitanie
Witamy serdecznie na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Mielżynie.

Misją Naszej szkoły jest:
  1. Dobre przygotowanie uczniów do dalszej edukacji i życia w społeczeństwie obywatelskim i informacyjnym.
  2. Wychowanie w duchu tolerancji i poczucia tożsamości narodowej.
  3. Kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych i prozdrowotnych.
  4. Otaczanie opieką dzieci i uczniów potrzebujących pomocy.
  5. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

zebranie rodziców dzieci przedszkolnych - grupa 2

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci przedszkonych - grupa 2 na zebranie, które odbędzie się w środę 18 stycznia o godz. 16.00, w sali nr 23.
wychowawczyni: Elżbieta Kowalska


Balik karnawałowy
Dnia 20.01.2017r. odbędzie się w naszej szkole balik karnawałowy :

Przedszkole  od 9.00 do 10.30  - zapraszamy również dzieci nie uczęszczające do przedszkola.
Klasy II-III SP od 10.30 do 12.00
Klasy IV - IIIG od 17.00 do 19.00

Serdecznie zapraszamy !!!


jadlospis

JADŁOSPIS

 

09.01.17.poniedziałek

Zupa ogórkowa, naleśniki z serem i dżemem, kompot z czerwonej porzeczki, banan.

 

10.01.17.wtorek

Zupa owocowa z makaronem, gulasz drobiowy, kasza jaglana, buraczki, woda mineralna, jabłko.

 

11.01.17.środa

Zupa buraczkowa z makaronem, pieczeń z karkówki, sos, ziemniaki, kapusta kiszona gotowana, naturalny sok jabłkowy.

 

12.01.17.czwartek

Zupa jarzynowa z fasolką szparagową, pulpety drobiowo-warzywne, ziemniaki, surówka z marchewki i jabłka , sok multiwitamina.

 

13.01.17.piątek

Zupa kalafiorowa, paluszki rybne z fileta, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej (fasola, kukurydza), kompot wieloowocowy.

 

 


Jasełka
04.01.2017r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Na scenie pojawili się uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej. Zachwycili wszystkich śpiewem kolęd i pokazali, jakie wartości są ważne w życiu każdego człowieka. Część artystyczną przygotowały: pani Hanna Gulińska, pani Małgorzata Klimaszewska oraz pani Kalina Piechowiak.


E.N

Konsultacje i wywiadówki dla rodziców

Konsultacje z rodzicami odbędą się w następujących terminach:

9 III,


17 V,

7 VI.

Wywiadówka śródroczna odbędzie się 25.01.2017r.

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
21.12.16r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Spotkanie miało na celu rozbudzenie zainteresowań muzycznych i kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe. W klasach I-III zwyciężyli: Amanda Łyskawa z kl. IIb i zespół z kl, IIIa. W klasach IV-VI laureatami zostali: Norbert Wróbel z kl.V oraz Małgosia Mindikowska i Dominika Szczepańska z kl. IV. Gimnazjum reprezentowały: Wiktoria Franczak i Ewelina Nowacka. Został rozstrzygnięty również konkurs na Najpiękniejszą Bombkę, w którym pierwsze miejsce zajął Mikołaj Kaźmierczak z kl.IIb , drugie miejsce Karolina Nowacka z kl. IIIb, tzrecie miejsce Oliwia Filipiak kl. IIIb. Laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody, a wszystkim uczestnikom słodki upominek.
Z okazji zbliżający się Świąt Bożego Narodzenia złożono wszystkim serdeczne życzenia.      
E.N

Erasmus Plus - warsztaty pieczenia pierników
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus grafika


W dniach 15 i 16.12.2016r. odbyły się w naszej szkole w ramach projektu Erasmus Plus "Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" warsztaty wypiekania pierników. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa brała udział w warsztatach 15.12.2016 r., a druga 16.12.2016 r. Każde z warsztatów trwały dwie godziny, prowadzone były przez Panią Joannę Wieczorek. Pierwsza jak i druga grupa na początku warsztatów zapoznała się z przepisem. Następnie przygotowaliśmy podane składniki z pomocą Pani Wieczorek. Później ochotnicy zaczęli łączyć wszystkie produkty i ugniatać je i w ten sposób powstało ciasto piernikowe. To była ciekawa część warsztatów, każdy był bardzo zadowolony! Następnie po podzieleniu go na kilka kawałków, zaczęliśmy wałkować nasze ciasto. Każdy mógł spróbować swoich sił. Kiedy skończyliśmy, na rozwałkowanym cieście zaczęliśmy wykrawać pierniki. Mieliśmy wiele różnych foremek (renifery, gwiazdki, serduszka, choinki itp.). Mogliśmy zrobić także swoje własne wzory. Po ułożeniu ich na blaszkach, trzeba było włożyć je do pieca, aby się upiekły.

Gdy już zostały upieczone przyszła pora na jedną, według mnie, z lepszych części warsztatów, czyli dekorowanie i ozdabianie. Mieliśmy do wykorzystania wiele ozdób, trudno było wybrać pomiędzy wszystkimi. Wszyscy mieliśmy rozmaite pomysły, pierniki były różnorodne, pięknie przyozdobione. Każdy świetnie się bawił!

Podczas warsztatów zrobiliśmy mały konkurs na najlepiej przyozdobionego piernika. No, ale było bardzo ciężko wybrać jednego najlepszego dlatego,  że  wszystkie były świetne, więc wszyscy zostali ‘zwycięzcami’.

To były naprawde cudowne warsztaty. Atmosfera była miła oraz bardzo świąteczna. Myślę, że kilku rzeczy nauczyliśmy się dzięki warsztatom, ale przede wszystkim była to niesamowita zabawa! Część upieczonych i ozdobionych pierników mogliśmy zabrać do domu, drugą częścią poczęstowaliśmy wszystkich pracowników szkoły. Wszystkim, którzy mieli okazję ich spróbować, bardzo one smakowały.

Bardzo dziękujemy Pani Wieczorek oraz Pani Wasiewicz i Pani Walczykiewicz za przeprowadzenie warsztatów, sprawowanie opieki oraz ich zorganizowanie.

Hanna Kiełczewska, kl. I gimnazjum


Zdjęcia - I grupa
Zdjęcia - II grupa

E-TWINNING - SUKCES


Znalezione obrazy dla zapytania etwinning logo

Nasz projekt Etwinning "Kulturerbe meiner Gegend ist Kulturerbe des ganzen Kontinents / Cultural heritage of my home region is cultural heritage of the whole continent/ Dziedzictwo Kulturowe Naszego Regionu jest Dziedzictwem Kulturowym Całego Kontynentu" w październiku otrzymał Krajową Odznakę Jakości eTwinning, a 21.11. 2016 r. Europejską Odzakę Jakości eTwinning. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszych uczniów, szkoły, nauczyciela zarówno w kraju, jak i w Europie. Nauczyciele realizujący projekty eTwinning doskonale wiedzą, że otrzymanie Odznaki Jakości wcale nie jest takie proste. Komisje oceniają realizowane w tym programie projekty pod wieloma względami. Szczególną wagę kładą na metody pracy, innowacyjność, współpracę online oraz wypracowane rezultaty.

Images: LABEL_E_TWINNING.jpg
Chętni uczniowie naszej szkoły: Ewelina Nowacka, Wiktoria Franczak, Amanda Dobrychłop, Magdalena Pietryga, Mikołaj Gierlotka, Oskar Frejda wraz z nauczycielem języka niemieckiego Panią Małgorzatą Walczykiewicz w roku szkolnym 2015/2016 wraz ze szkołami ze: Słoweni, Czech, Turcji, Francji, Ukrainy, Finlandii, Gruzji, Chorwacji pracowali nad tym projektem.
Images: LABEL_EUROPA_ETWINNING.jpg


Erasmus Plus - wycieczka do Poznania

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus

Erasmus Plus zmienia życie, otwiera umysły, o czym mogliśmy przekonać się po raz kolejny w ramach projektu "Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success"

Wycieczka do Poznania odbyła się 25 listopada. W tym dniu mieliśmy okazję zwiedzić:


Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - Bramę Poznania,

Katedrę w Poznaniu,

Kościół Farny Św. Stanisława,

Muzeum Archidiecezjalne,

Blubry - poznańskie legendy w 6D,

Rynek Poznania.

Kliknij poniżej w czytaj więcej.


40-lecie nadania szkole sztandaru i 20-lecie nowej szkoły

OBCHODY 40-LECIA NADANIA SZKOLE SZTANDARU I 20-LECIA ODDANIA DO UŻYTKU BUDYNKU NOWEJ SZKOŁY

Dnia 18.11.2016r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, 40-lecie nadania szkole sztandaru i 20-lecie oddania do użytku budynku nowej szkoły.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele pw. Wszystkich Świętych w Mielżynie. Nastepnie poczet sztandarowy poprowadził wszystkich do szkoły. Tam pani dyrektor Urszula Potaś przywitała zaproszonych gości, nauczycieli i społeczność uczniowską. Po czym zachęciła wszystkich do obejrzenia filmu, który przedstwiał historię nadania szkole sztandaru oraz wydarzenia związane z budową nowego budynku szkoły z przed dwudziestu lat. Później pani H. Gadzińska oraz pan R. Organiściak nagrodzili zwycięzców konkursów, które odbywały się w szkole i związane były z piątkową uroczystością. W kolejnej części apelu pan burmistrz Marian Gadziński wręczył uczennicom: Ewelinie Nowackiej i Wiktorii Franczak stypendia za drugie półrocze roku szkolnego 2015/2016. Następnie rozdano wyróżnienia PRIMUS INTER PARES. Otrzymali je: p. Paweł Lisiak, p. Michał Bocheński, p. Bożena Golińczak, ks. Dawid Witkowski, p. Jan Żurawski i Maria Żurawska oraz p. Patrycja Gurzęda. Potem pani dyrektor Urszula Potaś i pani wicedyrektor Beata Bil-Gurzęda wyrecytowały własny wiersz            pt.: ,, Lokomotywa". Po czym odśpiewano poraz pierwszy hymn szkoły. Później na scenie zaprezentowali się nasi uczniowie . Nastepnie głos zabrali: Burmistrz Miasta i Gminy Witkowo, pani dyrektor Janina Fałdzińska, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, dyrektor Biblioteki Publicznej MiG Witkowo oraz przedstawiciel firmy, która zbudowała dwadzieścia lat temu nowy budynek szkoły. Każdy z gości otrzymał upominek wykonany przez wychowanków naszej placówki. Na zakończenie pani dyrektor U. Potaś podziękowała wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości i zaprosiła gości na poczęstunek do sali OSP w Mielżynie. 

E.N.

Filmik przedstawiający historię Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, związaną ze sztandarem i nowym budynkiem.


Euroweek

Nowe logo

ZAPROSZENIE

EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” DLA UCZNIÓW 

WRAZ Z OPIEKUNAMI

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami do udziału w przygotowanej przez Fundację Euroweek wspólnie z Stowarzyszeniem Euroweek Szkoła Liderów

Zajęcia odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym „SILESIA”, Długopole Zdrój w Ośrodku Wczasowym „ALEKSANDER”, Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA”, lub innym miejscu noclegowym o podobnym standardzie w następujących  terminach:

1. 3-7 stycznia 2017r.

2. 5-9 stycznia 2017 r.

Kliknij poniżej w czytaj więcej.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców