Start
O szkole
Organizacja
Powitanie
Witamy serdecznie na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Mielżynie.

Misją Naszej szkoły jest:
  1. Dobre przygotowanie uczniów do dalszej edukacji i życia w społeczeństwie obywatelskim i informacyjnym.
  2. Wychowanie w duchu tolerancji i poczucia tożsamości narodowej.
  3. Kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych i prozdrowotnych.
  4. Otaczanie opieką dzieci i uczniów potrzebujących pomocy.
  5. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

KORZYSTANIE Z INTERNETU
MINNISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ W SPRAWIE KORZYSTANIA Z INTERNETU - CYBERPRZEMOC

Dzień otwarty w przedszkolu
Drogi Rodzicu!
 
Szukasz przedszkola dla swojego dziecka?
 
Zapraszamy
 
w piątek 24 marca 2017 roku
do Przedszkola w Mielżynie
na Dzień Otwarty w godzinach 10.30 – 11.30.
Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach grupowych.
Przyjdź i zobacz.
Wszystko zaczyna się od przedszkola...
 
                                                                        Dyrekcja
                                                                ZS-P w Mielżynie 

Nabór do szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO                                                                      I POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, W TYM TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018 DO

I KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W MIELZYNIE , DLA KTÓREJ GMINA WITKOWO JEST ORGANEM PROWADZĄCYM.

Lp.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz                            z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę                  w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 15 marca 2017 r.

do 31 marca 2017 r.

od 12 czerwca 2017 r.

do 19 czerwca 2017 r.

2

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

5 kwietnia 2017 r.

 

21 czerwca 2017 r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych                      i kandydatów niezakwalifikowanych.

21 kwietnia 2017 r.

22 czerwca 2017 r.

4

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

25 kwietnia 2017 r.

23 czerwca 2017 r.

5

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

26 kwietnia 2017 r.

do końca sierpnia 2017 r.


Nabór do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

Rekrutacja

Nabór do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

Rekrutacja  na wolne miejsca w przedszkolu  odbywać się będzie w terminie od 23.03.2017 r. do 13.04.2017r.

Podstawą kontynuacji pobytu dziecka w przedszkolu jest złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów.

Do przedszkola zapisać można dziecko w wieku 3 – 6 lat. W tym celu należy pobrać w siedzibie przedszkola w ZS-P w Mielżynie ,,Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola’’ i wypełnić go. Wniosek oraz wzory oświadczeń są też dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej.

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia  w przyjęciu dziecka do przedszkola.

Dzieci sześcioletnie urodzone w 2011 r. obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu.

Dzieci pięcioletnie urodzone w 2012 r., dzieci czteroletnie urodzone w 2013 r. oraz dzieci trzyletnie urodzone w 2014 r. mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego w roku szkolnym 2017/2018 do przedszkoli, dla których Gmina Witkowo jest organem prowadzącym określa Załącznik nr 1 do Zarządzenia  nr 20/2017 r. Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo z dnia 13 marca 2017 r. http://www.bip.witkowo.pl/

Poniżej dokumenty do pobrania:

Wniosek 2017/2018

Deklaracja o uczęszczaniu do przedszkola

Deklaracja o kontynuowaniu 2017/2018

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydataErasmus Plus - wizyta w Kórniku, Winnej Górze, Miłosławiu ( 11.03.2017r.)
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

W dniu 11 marca 2017 roku w ramach projektu ERASMUS+ ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" wyruszyliśmy na poszukiwanie śladów minionych dziejów. Odwiedziliśmy Kórnik, Winną Górę i Miłosław. Czas tam stanął w miejscu.

Na początku wycieczki wybraliśmy się nad Jezioro Kórnickie, gdzie przeszliśmy przez most. Mogliśmy podziwiać piękne widoki jeziora, drzew w oddali, miasta oraz samego zamku. Zrobiliśmy kilka zdjęć, a Pan Organiściak powiedział nam kilka informacji nt. miasta, jeziora oraz samego zamku, gdzie się chwilę później wybraliśmy.


Zamek w Kórniku – zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich, położona w mieście Kórnik, w województwie wielkopolskim. Obecnie siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Początki zamku sięgają średniowiecza, jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku. 11 lipca 2011 roku obiekt uznany został za Pomnik historii. Zamek powstał już w XIII wieku - początkowo drewniany. Jako murowany pojawił się na początku wieku XV. Obecny kształt neogotyku angielskiego został nadany w pierwszej połowie wieku XIX. -przez jego ówczesnego właściciela Tytusa Działyńskiego. Od 1924 roku jest własnością nie Polski lecz narodu polskiego. Podarował go nam – Polakom - wnuk Tytusa, Władysław Zamoyski. To ten sam Władysław Zamoyski, który pod koniec XIX wieku kupił dla Polski Morskie Oko i Zakopane. Ostatni właściciele – Tytus, jego syn Jan, jak i wspomniany wnuk Władysław - na przestrzeni ponad 100 lat zgromadzili wiele dzieł sztuki, które to nadały charakter eleganckiemu muzeum.


Pan przewodnik, na początku zwiedzania, opowiedział nam dokładną historię zamku - od początku do końca. Później zaczął oprowadzać nas po muzeum. Mogliśmy zobaczyć różne pokoje, np gabinet, pokój dam itd. Charakterystyczną rzeczą, którą mogliśmy zauważyć był zbiór pięknych posadzek, mebli z tamtych czasów. Mieliśmy także okazję zobaczyć: pamiątki historyczne z różnych epok, pamiątki narodowe, zbroje i broń różnych narodowości, różnorodne obrazy, np. królów polskich, portrety rodzinne Działyńskich i Zamoyskich.

Usłyszeliśmy też, że w tym muzeum znajduje się słynna Biblioteka Kórnicka, jedna z najstarszych bibliotek w Polsce. Później poszliśmy na spacer po arboretum w Kórniku. Pomimo małej ilości kwiatów, ze względu na porę roku i tak bardzo nam się podobało. W drodze powrotnej zobaczyliśmy Kościół pw. św. Michała Archanioła oraz dwór w Winnej Górze, gdzie Jan Henryk Dąbrowski spędził wiele lat swego życia. Natomiast w Miłosławiu, w głębi parku miłosławskiego, podziwialiśmy pomnik Juliusza Słowackiego. Na pewno dzięki tej wycieczce będziemy znali już historię Kórnika, tak blisko nas położonego oraz będziemy mogli dalej odkrywać tamtejsze i inne historie.

Opracowały : Hanna Kiełczewska i Julia Ćwiklińska z klasy I G


Erasmus Plus - warsztaty pieczenia mazurków z Panią Agatą Dobrzykowską

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

Warsztaty pieczenia mazurków

W dniu 10.03.2017r. w ramach projektu ERASMUS + ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" w naszej szkole odbyły się warsztaty pieczenia mazurków z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.

Mazurek - tradycyjne, słodkie ciasto kuchni polskiej. Mazurki piecze się w okresie Wielkanocy. Sporządza się je z różnego rodzaju ciast (często z dwóch warstw różnego rodzaju) : kruchego, biszkoptowego, makaronikowego, marcepanowego i przekłada lub pokrywa wierzch masami (np. kajmakową, orzechową), marmoladą lub dżemem. Powierzchnię dekoruje się lukrem i zdobi owocami, bakaliami. Mazurki wypieka się w różnych kształtach – owalnych, trójkątnych, kwadratowych. Mazurki, ze względu na bogate dekoracje, często pełnią funkcję ozdobną.


Podczas warsztatów mieliśmy przyjemność pracować z Panią Agatą Dobrzykowska . Na początku zapoznaliśmy się z prowadząca warsztaty, która przekazała nam kilka informacji o sobie. Dzięki temu mogliśmy Panią lepiej poznać. Później zabraliśmy się do pracy. Każda z podzielonych grup, robiła własną porcję ciasta. Przeczytaliśmy przepis i przygotowaliśmy potrzebne składniki: 500g mąki, 5 żółtek, 120g cukru pudru, 250g masła. Następnie ugniataliśmy ciasto na mazurki. Gdy już to zrobiliśmy, ciasto zostało podzielone na 10 części. Potem nadaliśmy im kształt mazurka.

Kiedy nasze mazurki się piekły, my mogliśmy posłuchać naszego gościa, który opowiadał nam ciekawostki na temat dekorowania. Mogliśmy wybrać sobie nadzienia i dekoracje, które chcieliśmy uwzględnić na naszych ciastach: trzy rodzaje kremów (kajmak z puszki, dżem pomarańczowy i ganache czekoladowy: gorzka czekolada 1:1 z kremówką 30%), cukierki, draże, migdały, rodzynki, bakalie, wiórki kokosowe i lukier królewski (cukier puder z białkiem) - który miał różne kolory.

Później przeszliśmy do chyba najlepszej części, czyli samego ozdabiania i dekorowania. Każdy robił tak jak uważał. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.

Zrobiliśmy wspólne zdjęcia z Panią Agatą Dobrzykowską oraz Panią Wieczorek, wraz z naszymi mazurkami.

Na koniec dostaliśmy także rady od Pani Agaty, które z pewnością zapamiętamy. Bardzo dziękujemy!


H. Kiełczewska

J. Ćwiklińska

z klasy I G

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2016/2017
17.02.2017r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący I połrocze roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie i uczennice zaprezentowali statystyki ocen, zachowań, średnich i frekwencje wszystkich klas. Swoją pracę podsumował także Samorząd Uczniowski. Następnie pani dyrektor obdarowała kwiatami panią Małgoarzatę Klimaszewską oraz panią Halinę Łukasiewicz z okazji jubileuszu ich pracy. Pani dyrektor wręczyła również listy pochwalne i wyróżnienia najlepszym uczniom oraz osobom ze 100% frekwencją. Listy pochwalne otrzymali:
kl. IIa - Oskar Szwat, Wojciech Olejniczak, Julia Dżygała, Natalia Chmiel, Filip Zabiszak;
kl. IIb - Kinga Więcaszek, Tymon Tupurins, Piotr Przybylski, Igor Matuszak;
kl. IIIa - Kornelia Białas, Wiktoria Puszyńska, Szymon Lisiak, Wiktor Kujawa, Magdalena Nowaczyk, Wojciech Włodarczyk;
kl. IIIb - Kamil Pławski, Bartek Jankowski, Karolina Nowacka, Wiktoria Adamczyk, Anastazja Łysiak, Wanessa Sybilska, Emil Stefankiewicz;
kl. IV - Miłosz Wucki, Mateusz Marciniak, Wojciech Borowski, Michał Tyczka;
kl. V - Marta Stefankiewicz, Michalina Bondalska, Aleksandra Zawodna, Oskar Malawko, Norbert Białas, Kacper Figiel, Konrad Król, Jakub Kowalski, Szymon Indrzejczak, Norbert Wróbel;
kl. VI - Marika Adamczyk, Weronika Kujawa, Szymon Stefankiewicz, Kamil Król, Paulina Przybylska, Amelia Matuszczyk;
kl. IG - Kamil Kąpiela, Hanna Kiełczewska, Wiktor Ulanowski;
kl. IIG - Oskar Frejda
kl. IIIG - Wiktoria Franczak, Mikołaj Gierlotka, Ewelina Nowacka;
Osoby ze 100% frekwencją to: Wojciech Włodarczyk, Magdalena Nowaczyk, Alan Kacprzak, Maciej Jałoszyński, Karolina Nowacka, Kamil Pławski,Wiktoria Adamczyk, Oskar Malawko, Konrad Król, Michalina Bondalska, Marta Stefankiewicz, Aleksander Kubacki, Rafał Kupaj, Szymon Stefankiewicz, Adam Szeszycki, Kamil Król, Marika Adamczyk, Kinga Marciniak, Radosław Bosacki, Mateusz Haremza, Wiktoria Franczak, Ewelina Nowacka.
E.N


Erasmus+ G0LUB-DOBRZYŃ I BRODNICA
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

W dniu 27.01.2017r. pojechaliśmy na wycieczkę w ramach projektu ERASMUS + ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" do Golubia-Dobrzynia i Brodnicy. W Golubiu-Dobrzyniu zwiedziliśmy zamek krzyżacki. Zamek w Golubiu jest zabytkiem o długiej i bogatej historii. Na początku pani przewodnik zaprowadziła nas do piwnicy zamkowej. Oglądaliśmy tam krótki film o zabytku. Następnie przeszliśmy na dziedziniec i weszliśmy do sali, w której znajdowały się wystawy. Bardzo zaciekawiły nas tam rzeczy codziennego użytku z przed kilkuset lat. Potem weszliśmy do zamku, gdzie usłyszeliśmy legendę o ,,końskich schodach". Według opowieści osoba, która wchodząc spojrzy się za siebie, w najmniej oczekiwanym momencie życia zarży jak koń. Zostaliśmy wprowadzeni do kaplicy. Było to miejsce, gdzie krzyżacy modlili się o przebaczenie. Pani przewodnik opowiedziała, że jeśli wejdziemy do tej kaplicy zastaną nam wybaczone wszystkie grzechy. Oglądaliśmy również obrazy i kopie rycerzy. W sali, w której co roku odbywa się niezapomniany sylwester, słuchaliśmy o miejscu, w którym należy pomyśleć marzenie, a ono się spełni. Po opuszczeniu zamku udaliśmy się na rynek, gdzie weszliśmy do drewnianego domu. Poszliśmy również do kościoła w tym mieście. Następnie udaliśmy sie do Brodnicy. Tam wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy ruiny zamku komturskiego oraz wystawy dotyczące życia ludzi z czasów krzyżackich. Pani przewodnik opowiedziała nam również dwie ciekawe legendy o zamku w Brodnicy. Później całą grupą weszliśmy po stromych schodach na wieżę. Z jej sczytu podziwialiśmy okolicę tego miasteczka. Na koniec udaliśmy się do spichlerza zamkowego, który przerobiony został na muzeum. Tam zobaczyliśmy akwaria z rybami żyjącymi w brodnickich jeziorach i wystawę motyli. Oglądaliśmy także narzędzia i przedmioty codziennego użytku.
Ta wycieczka bardzo się nam podobała. Zdobyliśmy wiedzę, która w przyszłości na pewno nam się przyda.
Wiktoria Franczak i Ewelina Nowacka

LEKCJA OTWARTA
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo
20.01.2017r. w ramach projektu Erasmus Plus "Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja otwarta. Prowadzące podsumowały w trzech językach, co działo się od czerwca 2016r. do grudnia 2016r. W międzyczasie zgromadzonym uczniom i gościom zaprezentowane zostały filmy i prezentacje dotyczące wycieczek oraz warsztatów. Na początku wszyscy przypomnieli sobie wizytę Słowaków, Czechów, Turków i Włochów w Polsce. Następnie Wiktoria Franczak oraz Weronika Pawlak opowiedziały zebranym o wycieczce do Lądu, Ciążenia i Pyzdr. Potem Wiktor Ulanowski i Kamil Kąpiela pokazali prezentacje o wyjeździe do Malborka. Patryk Pławski oraz Wiktor Ulanowski zaprezentowali również naszą podróż do Poznania. Na koniec uczniowie odtworzyli film dotyczący warsztatów pieczenia pierników w naszej szkole. Uczniowie oraz goście mieli także możliwość obejrzenia pamiątek zgromadzonych przez uczestników projektu.    
E.N

Balik karnawałowy
Dnia 20.01.2017r. odbędzie się w naszej szkole balik karnawałowy :

Przedszkole  od 9.00 do 10.30  - zapraszamy również dzieci nie uczęszczające do przedszkola.
Klasy II-III SP od 10.30 do 12.00
Klasy IV - IIIG od 17.00 do 19.00

Serdecznie zapraszamy !!!


Jasełka
04.01.2017r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Na scenie pojawili się uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej. Zachwycili wszystkich śpiewem kolęd i pokazali, jakie wartości są ważne w życiu każdego człowieka. Część artystyczną przygotowały: pani Hanna Gulińska, pani Małgorzata Klimaszewska oraz pani Kalina Piechowiak.


E.N
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców