Powitanie
Witamy serdecznie na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Mielżynie.

Misją Naszej szkoły jest:
  1. Dobre przygotowanie uczniów do dalszej edukacji i życia w społeczeństwie obywatelskim i informacyjnym.
  2. Wychowanie w duchu tolerancji i poczucia tożsamości narodowej.
  3. Kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych i prozdrowotnych.
  4. Otaczanie opieką dzieci i uczniów potrzebujących pomocy.
  5. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2021-2022
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2021/2022

Warsztaty upowszechniające projekt Erasmus Plus "Handel"
W czerwcu 2021 r. uczniowie w ramach upowszechniania projektu Erasmus Plus "Handel" uczyli się wzajemnie. Wzięli udział w 8 godzinach warsztatów, podczas których: programowali roboty, przygotowywali deser z mąki goffio, farbowali rzeczy naturalnym barwnikiem, tworzyli ozdoby.

CLIL - rozwiązywanie quizów, upowszechnianie działań
Po powrocie do nauki stacjonarnej uczniowie biorący udział w projekcie Erasmus+ "CLIL ponad granicami - baw się i ucz" na lekcjach języka angielskiego realizowali zadania i quizy przygotowane dla nich przez kolegów i koleżanki z krajów biorących udział w projekcie tj. Czech, Słowacji oraz Serbii. Dzięki temu mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy nie tylko z tematów tj. matematyka, biologia czy fizyka, ale również mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów, z którymi współpracujemy. Nie zapominając przy tym, że językiem komunikacji w projekcie jest język angielski.

CLIL - warsztaty plastyczne

W dniu 18.06.2021r. odbyły się warsztaty plastyczne upowszechniające działalność w ramach projektu Erasmus+ CLIL. Uczniowie z klas 7 uczyli się robić motylki z plastikowej butelki, natomiast uczniowie klas 4 tworzyli wiosenny kolaż. Warsztaty poprowadzili uczniowie z klasy 6b wraz z p. Eweliną Zawodną.

Wyjazd do Poznania w ramach projektu CLIL
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEA
"W dniu 14.06.2021r. uczniowie z klasy 6a i 6b uczestniczyli w wyjeździe do Poznania podczas którego brali udział w warsztatach w Rogalowym Muzeum Poznania. Uczniowie poznali historię rogala świętomarcińskiego oraz uczyli się piec rogale. Następnie, brali udział w warsztatach w Laboratorium Wyobraźni pt. "Niezwykłe cechy zwyczajnej wody" podczas których przeprowadzali doświadczenia związane z wodą. Zapraszamy na fotorelację z warsztatów."

Wielkanoc 2021

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet, Paniom pracującym w ZS-P w Mielżynie, najserdeczniejszej życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności zasyłają koledzy z pracy
Krzysiek, Leszek, Paweł i Roman.

Komunikat Psychologa i Pedagoga

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nowa sytuacja stawia przed Państwem, nauczycielami oraz uczniami nowe wyzwania. Jest to czas niepewności i przeżywanych silnie emocji, które mogą być dla nas zaskakujące i trudne.

Pedagog i psycholog szkolni pragną Państwa zachęcić do skorzystania ze wsparcia psychologicznego i pedagogicznego poprzez możliwość kontaktu mailowego. Zawsze możecie napisać i podzielić się tym, co przeżywacie, zapytać o to, co Was niepokoi, z czym trudno Wam sobie poradzić.

W przypadku potrzeby kontaktu telefonicznego prosimy o podanie w mailu numeru telefonu kontaktowego. Oddzwonimy.

W razie potrzeby piszcie Państwo na adresy;

karolinaszczepanska@szkolamielzyn.pl (pedagog szkolny)

annabudnik@szkolamielzyn.pl (psycholog szkolny) tel. 694 683 142

Istnieje możliwość spotkania się na terenie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym
z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W wyjątkowych sytuacjach można uzgodnić termin spotkania w innych godzinach.

Psycholog Anna Budnik                                                                         Pedagog Karolina Szczepańska

Poniedziałek 8.15 – 11.15

Wtorek           8.40 - 11.40

Środa         11.00 – 15.30

Środa             9.00 - 11.10

Czwartek      7.30 - 14.00

Czwartek       10.35-12.05

Piątek         13.00 - 15.00

Piątek             8.10 - 10.15

Istnieje możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej dla uczniów i ich rodzin
z problemem uzależnień organizowanej w ramach rozwiązywania problemów alkoholowych przez Komisję ds. uzależnień działającą przy Urzędzie Miasta i Gminy w Witkowie

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

Terapeuta

Pomoc w zakresie terapii uzależnień

M.-G.O.P. S Witkowo

Zapraszamy do współpracy

Dzień Bezpiecznego Internetu

Znalezione obrazy dla zapytania: dzień bezpiecznego internetu 2021
W dniu dzisiejszym w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji odbyła się lekcja otwarta online. Uczniowie w trakcie jej trwania oglądali filmiki związane z bezpieczeństwem w internecie, odpowiadali na pytania, rozwiązywali rebusy i układali kodeks zasad "antyhejtowych".
Znalezione obrazy dla zapytania: erasmus logo founded

Lekcja otwarta - upowszechnianie projektu "Clil" i "Handel"
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEA

W dniu 29.01.2021 r. odbyła się otwarta lekcja online mająca na celu upowszechnianie działań projektów Erasmus Plus "Clil"oraz "Handel".
Lekcję prowadziła Dominika Szczepańska. Przedstawiła ona dwie prezentacje: